Otelimiz

Alaçatı; Türkiye'nin batı kıyısında yer alan ve ülkenin 3. büyük kenti olan İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı bir beldedir. Tarihi, doğası ve kültürel zenginliği ile Türkiye'nin en önemli miraslarından biri olan Alaçatı’nın, birbirinden renkli festivalleri ve nitelikli markalarına da her geçen yıl yenileri eklenmektedir.

Biz de Alaçatı tarihi ve dokusunu otelimizdeki her detayda yaşatmaya çalışarak; Rumların Alaçatı’ya göç ettiği 1850 yılını kendimize milat yaptık ve Alaçatı’nın dönüm noktası olan bu tarihi adımıza yazdık.

Otelin mimari kararlarını alırken de yine aynı amaçla, bölgenin tarihine ve dokusuna sadık kalmaya özellikle özen gösterdik. Rum evlerinden ilham alarak tasarladığımız 1850’nin duvarlarında, Alaçatı'nın tarihine tanıklık etmiş orijinal taşlar kullandık. Mimarisi ve iç tasarımıyla nostaljik bir ev sıcaklığından ilham aldığımız otelin servis kültüründe ise yerel lezzetleri bize ait tariflerle buluşturmaya gayret ettik. Otelin iç ve dış mimarisindeki tüm tasarım kararlarını, profesyonel kişi ve markalardan destek alarak uyguladık. Ne mutlu ki çabalarımıza değdi; Alaçatı’nın doğal ve kültürel zenginliği, otelimizin her detayında güzelliğini olabildiğince gösterdi.