Alaçatı

Doğa Alaçatı’ya öyle cömert davranmış ki, neredeyse her güzellik birer festivale dönüşmüş! Artık çoğu gelenekselleşen festivallere gün geçtikçe yenileri ekleniyor ve Alaçatı bir festival kenti olarak mutluluğa ev sahipliği yapıyor!
Yeme-İçme

Yeme-İçme

Son yılların popüler söylemi ‘Fine Dining’ alanında, Türkiye’nin en önemli noktası haline gelen Alaçatı, rekabet koşullarının çok ciddi ölçülere eriştiği bir gurme kent niteliği kazanmıştır. Birbirinden seçkin restoranların buluştuğu şehir, konuklarını Türkiye’nin ve dünyanın en gözde şefleri, en seçkin tarifleriyle ağırlıyor. Hotel 1850 ailesi olarak hizmete açtığımız, Fava Restoranın da aralarında bulunduğu pek çok restoran, özellikle yaz aylarında Türk ve dünya basınından da önemli konukları misafir ediyor.
Aşağıda yer alan linklerden; Ege’nin mezeleri, zeytinyağlı tatları, dünya mutfaklarından seçme örneklerin yer aldığı Alaçatı restoranları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

"Alaçatı Restoranları" ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...
Plajlar ve Koylar

Plajlar ve Koylar

Alaçatı, rüzgar sörfü için ideal doğal yapısının yanında, dünyanın en iyileri arasında yer alan, birbirinden farklı plaj ve koylarıyla da ışıldıyor. Dalgasız ve serin suyu, pırıl pırıl doğası, altın sarısı kumları ve turkuaz rengin çekiciliği ile Alaçatı'da deniz sizi çağırıyor.
Çeşme Plajları & Koyları
Sanat Galerileri

Sanat Galerileri

Alaçatı' da sanatla dans etmemek olanaksız gibi. İncelikle döşenmiş her detayında, bir sanatçının ruhu ve dokunuşunu hissettiren Alaçatı'nın sanat galerileri ve atölyelerinin sayısı hızla artıyor.

Alaçatı'nın sanatsal etkinliklerini takip edebileceğiniz internet siteleri;
Galeri Alaçatı
Alaçatı Kırmızı Ardıç Kuşu
OT FESTİVALİ

OT FESTİVALİ

Organik ve sağlıklı beslenmenin günden güne önem kazandığı dünyada, artık ünü ülke sınırlarını aşan bir etkinlik, Alaçatı’nın ot festivali. Bölgenin endemik yöresel otları ve bu otlarla elde edilen özgün tatların, sokak müzikleri ve yemek etkinlikleri ile zenginleştiği festival, Ege’nin denizden ve güneşten ibaret olmadığını kanıtlar gibi! Türkiye' nin farklı şehirlerinden gelen katılımcıların renk kattığı festivalimizi henüz görmediyseniz önümüzdeki yıl takviminize güler yüzlü bir not ekleyin!
Alaçatı Ot Festivali Web Sitesi
ULUSLARARASI KAYBOLAN LEZZETLER FESTİVALİ

ULUSLARARASI KAYBOLAN LEZZETLER FESTİVALİ

Butik otelleri ve restoranlarıyla iyi yemek yemenin başkenti haline gelen Alaçatı, 2014 Haziran ayında başlayan Kaybolan Lezzetler Festivali ile değişen zamana direnemeyip kaybolan yöresel tatları gün yüzüne çıkarmayı amaçlıyor. Yazın ve sonbaharda iki farklı temayı konu alarak gerçekleşen festival, damaklarımızı pek çok farklı lezzetle tanıştıracağa benziyor.
ALAÇATI PİYANO FESTİVALİ

ALAÇATI PİYANO FESTİVALİ

İdil Biret, Tolga Tüzün, Wolfgang Manz gibi önemli isimlerin katıldığı Alaçatı Piyano Festivali’nin ilki 2014’te düzenlendi ve oldukça keyifli geçti. Festival önümüzdeki yıllarda da artan bir keyifle sürecek gibi...
PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI

PWA WINDSURF DÜNYA KUPASI

Alaçatı denince akla ilk gelen şey rüzgarı ve o rüzgar Alaçatı’yı, dünyanın önde gelen sörf merkezlerinden biri yaptı. Her yıl düzenlenen ve gelenekselleşen windsurf dünya kupası sadece sörf tutkunları ve yarışçılarının değil, Alaçatı aşıklarının da vazgeçilmezi oldu. Müzik, sanat, eğlence ve sporun dolu dolu yaşandığı günlerde görüşmek üzere!
23 NİSAN UÇURTMA FESTİVALİ

23 NİSAN UÇURTMA FESTİVALİ

Ülkemizde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan’ın ruhuna uygun, sadece çocukları değil; küçük büyük herkesi sevindiren bir festival bu. Alaçatı el sanatları, sokak çalgıcıları ve canlı performansların zenginleştirdiği festivalde, devasa uçurtmalar, seyrine doyulmaz bir tablo gibi gökyüzünde!
ŞARAP FESTİVALİ

ŞARAP FESTİVALİ

Haziran ayında gerçekleşen festival, Türkiye’nin önemli şarap üreticilerini ve gurmelerini ağırlıyor. Türkiye’nin eşsiz üzümlerinden üretilmiş yerli şaraplar, dünya şaraplarından örnekler ve şarabın seçkin kültürüne eşlik eden benzersiz lezzetler, Alaçatı’da ağzının tadını bilenlerle buluşuyor. Ayrıca festival kapsamında düzenlenen seminer ve söyleşiler, ücretsiz olarak meraklılarına sunuluyor.
BALIK TURNUVASI

BALIK TURNUVASI

Deniz, rüzgar, şarap demişken balıksız olmaz! Alaçatı’da düzenlenen balık turnuvası da Alaçatı’nın tüm diğer etkinlikleri gibi, Avrupa’da ve dünyada kısa zamanda önemli bir yer edindi. Her yıl artan bir katılımla amatör ve profesyonel balıkçıları ağırlayan Alaçatı, dünyanın en iyi balık yataklarından birine sahip olmanın ayrıcalığı ile yurt içinde ve dışında adından sıkça söz ettiriyor.