1850 Kurabiye Kahve

Arnavut kaldırımlı sokakları, cumbalı taş evleri, tarihi Değirmenleri , damla sakızlı kurabiyesi ile dört mevsim ziyaretçilerini ağırlayan Alaçatı’da kendinizi evinizin konforunda hissedeceğiniz bir yer arıyorsanız sizi bekliyoruz.
1850 Cafe ve Restaurantta bir Ege köyü olan Alaçatı’nın yerel lezzetlerinin yanısıra , mübadele göçü ile birlikte bu topraklara yerleşen göçmenlerin mutfağından örnekler de tadabilirsiniz.
Yaz ayları boyunca çiçek kokulu bahçemizde kuş sesleri eşliğinde bir Ege sabahını karşılayabilir , kendi tarlamızda yetiştirdiğimiz ata tohumu sebzeler ve taze yeşilliklerle kahvaltı edebilirsiniz.
Ege kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı pişi, İzmir deyince ilk akla gelen lezzetler den boyoz, gevrek , ev yapımı reçeller ve güler yüzlü hizmet ile güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.
Bu keyfi ve lezzetleri kış ayları boyunca şömine karşısında yaşayabilmeniz için 1850 hotel ve Café 12 ay boyunca hizmet vermektedir .
Cafemizde gün boyu öğlen ve akşam yemeklerinde Göç mutfağından Boşnak mantısı, kulaklı mantı, Boşnak böreği , anne köftesi gibi özel lezzetler tadabilir.

Ev yapımı limonata , Lor kurabiyesi , mozaik pasta, sakızlı kurabiye ile çay keyfi yapabilirsiniz.
instagram.com/1850kurabiye
facebook.com/1850kurabiye
kurabiye@1850alacati.com
0(232) 716 97 79